program 500+: forum dyskusyjne

Projekt ustawy: 500 zł na dziecko

2015-10-27

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci – Program Rodzina 500 plus. Zgodnie z nim pomoc w postaci 500 zł będzie przysługiwała na drugie i każde kolejne dziecko bez względu na dochody rodziny (opiekunów). Najbiedniejsi otrzymają również pomoc na pierwsze dziecko w przypadku dochodu na członka rodziny nieprzekraczającego 800 zł.

Gdy którekolwiek dziecko w rodzinie będzie niepełnosprawne limit dochodów wyniesie 1 200 zł. Pieniądze trafią do rodziców, rodzica, opiekunów prawnych i faktycznych. O prawo do świadczenia będzie można ubiegać się na rok (od 1 listopada do 31 października roku następnego) i co roku będzie można składać wniosek o przyznanie pomocy na kolejny okres. Ustawa wyznacza organy odpowiedzialne za nadzorowanie i rozliczania programu - wójt, burmistrz, prezydent miasta, marszałek województwa. Wskazuje również, co należy zrobić, gdy pieniądze z zasiłków będą marnotrawione - utrata świadczenia lub zamiana na pomoc rzeczową. O pomoc będą mogli się starać również cudzoziemcy przebywający i pracujący w Polsce.

Projekt zakłada, że ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2016 roku, a pierwsze świadczenia zostaną wypłacone w kwietniu tego samego roku.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

Wszystkie ustawy związane z programem 500 Plus znajdują się w dziale "Ustawy i akty prawne".Udostępnij ten artykuł:      udostępnij na Facebook   udostępnij na Google+   udostępnij na LinkedIn   udostępnij na Twitter   udostępnij na email

NEWSLETTER
Bądź na bieżąco
z informacjami
o programie 500 Plus

Powiadomimy Cię
o istotnych zmianach

Podaj adres email

 

Facebook

Twitter

Google Plus