program 500+: forum dyskusyjne

Projekt 500 zł na dziecko przyjęty przez Sejm

2016-02-11

Kolejny krok do uruchomienia programu 500 zł na dziecko został zrobiony. We czwartek 11 lutego 2016 r. Sejm bezwzględna większością głosów (261 posłów na tak) opowiedział się za przyjęciem rządowego programu 500+. Teraz projekt ustawy trafi do Senatu. Jeśli nie będzie poprawek to pozostanie czekać na podpis Prezydenta.

Wnioski o 500 zł na dziecko będzie można składać również elektronicznie, m.in poprzez platformę udostępnioną przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Inna z zaakceptowanych poprawek przewiduje zaliczanie do rodziny obojga rodziców, gdy naprzemiennie opiekują się dzieckiem. Ta zmiana będzie miała wpływ na obliczanie dochodu na osobę w przypadku świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko.

Kolejną nowością będzie wypłata częściowej kwoty z 500 zł jeśli dziecko urodzi się lub ukończy 18-sty rok życia w trakcie miesiąca.

Na mocy przyjętego przez Sejm projektu Rodzina 500 Plus świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł netto miesięcznie będzie przysługiwało na każde drugie i kolejne niepełnoletnie dziecko, a w przypadku pierwszego dziecka po spełnieniu kryterium dochodowego (800 zł lub 1200 zł na członka rodziny). Start programu planowany jest na kwiecień.Udostępnij ten artykuł:      udostępnij na Facebook   udostępnij na Google+   udostępnij na LinkedIn   udostępnij na Twitter   udostępnij na email

NEWSLETTER
Bądź na bieżąco
z informacjami
o programie 500 Plus

Powiadomimy Cię
o istotnych zmianach

Podaj adres email

 

Facebook

Twitter

Google Plus