program 500+: forum dyskusyjne

Wzór wniosku 500+

2016-02-03

Publikujemy wzór wniosku o 500 zł na dziecko, który będzie trzeba wypełnić, aby otrzymać świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 Plus. Przypomnijmy, że 1 lutego rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci i będzie on teraz przedmiotem prac sejmowych.

Jak wygląda wzór wniosku 500 Plus?

wniosek 500 plus

Link do wzoru wniosku 500 Plus:

program500plus.pl/files/wzor-wniosku-500-zl-na-dziecko-program-500-plus.pdf

Wniosek o 500 zł na dziecko składa się z dwóch części. Wypełnienie pierwszej części nikomu nie sprawi kłopotów, bo poza podaniem podstawowych danych osoby ubiegającej się o świadczenie 500 zł na dziecko pozostaje wpisanie danych dzieci, dla których wnosimy o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego.

Druga część wniosku 500+ to przede wszystkim złożenie podpisu pod oświadczeniem dotyczącym ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na dziecko w ramach programu 500+, wypisanie listy załączników oraz podpisanie oświadczenia o zapoznaniu się z pouczeniem.

Więcej trudności może sprawić wypełnienie załączników, a konkretniej wyliczenie dochodów innych niż dochody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych określonych w poszczególnych artykułach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jednak tę część będą wypełniały tylko osoby ubiegające się o 500 zł na pierwsze dziecko, gdyż świadczenie na drugie i kolejne dziecko będzie wypłacane niezależnie od osiągniętych dochodów na członka rodziny.

Od kiedy można składać wnioski?

Na ten moment nie znamy daty od kiedy będą przyjmowane wnioski o 500 zł na dziecko, gdyż ustawa nie została jeszcze uchwalona. Aktualnie projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci 500 plus został przyjęty przez rząd i przekazany do prac parlamentarnych. Prawdopodobną datą wejścia w życie ustawy 500 zł na dziecko jest 1 kwietnia 2016 r. lub termin późniejszy. Na bieżaco będziemy informowali o przebiegu prac na ustawą na łamach tego serwisu.Udostępnij ten artykuł:      udostępnij na Facebook   udostępnij na Google+   udostępnij na LinkedIn   udostępnij na Twitter   udostępnij na email

NEWSLETTER
Bądź na bieżąco
z informacjami
o programie 500 Plus

Powiadomimy Cię
o istotnych zmianach

Podaj adres email

 

Facebook

Twitter

Google Plus