Nie wiem jak zacząć a więc przejdę do sedna. Jestem samotnym ojcem i wychowuje jedno dziecko. Pobieram 400zl z funduszu alimentacyjnego , moje zarobki to 1445zl netto. Dzisaj dowiedziałem się że nie dostanę 500plus bo przekrocze kryterium dochodowe ze względu na fundusz alimentacyjny!. Bardzo liczyłem na te pieniądze, to by bardzo pomogło. Nie rozumiem dlaczego jestem dyskryminowany? Przecież gdybym miał oba świadczenia to i tak nie rekompensowalo by to zarobków jakie by przynosiła np. partnerka, ale te 500zl. i 400zl z funduszu trochę by polepszyło sytuację materialną, a tak zostaje tylko 400zl „rekompensaty” za partnerkę czy żonę. Chciałem już dziecku założyć konto junior, odkładać aby coś miało a tu taki zonk. Od zawsze wspieram PiS, zawsze na was głosuje(i będę nadal) ale mam do was wielki żal. Mój szef który zarabia krocie będzie miał 500 na drugie dziecko za free, a ja? DLACZEGO NIE? dlaczego on bardzo dobrze zarabiający dostanie a ja biedny nie?! Mam urodzić sobie drugie dziecko? Ile jest takich osób w Polsce jak ja? mnóstwo! i nic nie dostaną! a bogaci tak! ? nie wierzę aby rodzina powiększała się tylko dlatego że dostanie wsparcie 500+,a co z mieszkaniem?. Wiem że jest dużo rodzin wielodzietnych i one potrzebują wsparcia ale co z takimi osobami jak ja? dlaczego ja mam nie dostać? Jestem gorszy bo sam wychowuje dziecko?? nawet nie wiecie jak bardzo się na was zawiodłem. Czuję wielki smutek i żal, oraz złość ? tak jestem na was ZŁY ?. Dyskryminowany samotny ojciec.

Samotny ojciec

Doradca Dodał pytanie w 19 kwietnia 2016 w kategorii DOCHODY.
Dodaj komentarz
  • 6 Odpowiedź(i)

To nie powinno tak wyglądać, na serio robiłem plany, a jak mi Pani w Urzędzie powiedziała że mi się nie należy to możesz sobie wyobrazić jak się poczułem…ja nie mój szef tak. Czyli wychodzi na to że JESTEM BOGATSZY OD SZEFA i mi się nie należy….że jestem za bogaty na 500plus…Boże to jest chore, jak można było tak to wymyślić?? czyli teraz zrezygnuję z funduszu i wezmę 500plus….łał 100zł więcej….Apeluję do Prawa i Sprawiedliwości!! ZMIEŃCIE zasady dla samotnych rodziców z jednym dzieckiem!!! nas w Polsce jest BARDZO DUŻO!!

Doradca Odpowiedział w 20 kwietnia 2016.
    Dodaj komentarz

Tak jest bo to zachęta do wielodzietności  a nie zasiłek – niski przyrost naturalny HEHE

Nie powinni w ogóle wymyślać pieniędzy na 1 dziecko albo dać wszystkim – Kto w ogóle wymyśla te kryteria – za 800 zł na miesiąc to można sobie ……………..

Samotnie wychowujący z praca ma problem bo gro pracodawców Ci powie że będziesz co chwile brać wolne – o tym że nie mają prawa tak robić można zapomnieć – nie maja a i tak się to tak odbywa – więc bierzesz prace jaką dają bo masz do wyboru – najniższą bo jak pracodawca nie musi to więcej nie da – wyliczoną na „przeżycie” a nie „życie”  lub w ogóle …… Wiem odezwą się głosy to szukaj lepszej – Ale w mieście takim w jakim mieszkam do każdej pracy nawet za najniższą na rozmowę przychodzi 50 osób ….. I pracodawcy mając taką możliwość korzystają ile wlezie…….

Alimenty zasądzą 300 zł bo druga strona nie pracuje więc trzeba się nad nią użalić – biedactwo przecież do pracy nikogo zmusić nie można, a ty musisz udowadniać że dziecku jeść dajesz i się martwić żeby głodne nie chodziło. Nie należy się ani  pomoc ani zasiłek rodzinny (764 zł na osobę to śmiech) – kryterium

Nie chcę żeby to zabrzmiało jak użalanie się nad 500+ – Ja bym chciała żyć w kraju gdzie normalnie zarobię na jedzenie, rachunki i nie będę się martwić jak sobie poradzę ze studiami dziecka ….. Nie potrzebuję darmowej pomocy tylko normalnych warunków do życia.

Nie generalizując  teraz tylko z obserwacji w moim regionie – Większość rodzin wielodzietnych żyje tylko z MOPSU – nie opłaca się im pracować bo po co – z takimi opiniami się spotykam – teraz tym bardziej nie będzie się im opłacało …. Co rok to prorok i jakoś się żyje. Dzieci wychodzące z takich rodzin robią to samo. W mojej firmie na staż przychodziło mnóstwo młodych zdrowych chłopaków, popracowali miesiąc i rezygnowali z pracy – bo im się nie opłaca i po co w ogóle pracować jak się  “narobi dzieci i dadzą” z MOPSU – bo takim ludziom dużo nie trzeba. Takich obywateli mamy jak sądzę w dużej liczbie.

Jak Państwo ma być sprawne skoro najniższa pensja ustalona jest na poziomie wegetacji, a Ci którzy nie pracują spokojnie tyle wyciągną z zasiłków – Kryteria dochodowe do jakiejkolwiek pomocy nie są dla pracujących. Nie pracujesz dostaniesz – pracujesz nic Ci się nie należy.

Tylko nie obrażając nikogo Ci którzy wyrośli w przekonaniu że lepiej nie pracować niż pracować do pracy nie pójdą i na Państwo zarabiać nie będą (oczywiście są wyjątki). Ja będę moje dziecko namawiać na studia za granicą albo wyjazd zaraz po ……… Wiem że tam nie jest też wcale łatwo i high life, ale człowiek nie martwi się o chleb pod koniec miesiąca. W moim regionie zarabiać 2500,00 to luksus i mając nawet taką pensję przy dzisiejszych cenach (czynsz, media, opłaty, życie) na dwie osoby to nie rewelacja. A ta najniższa to w ogóle kosmos -1355,69 płac i płacz, a na pomoc Państwa jesteś za bogaty.

DAJCIE NAM NORMALNIE ZAROBIĆ I PROMUJCIE PRACĘ A NIE BEZROBOCIE.

Konsultant Odpowiedział w 21 kwietnia 2016.
    Dodaj komentarz

Zgadzam sie z Toba w całej rozciagłosci, nic dodac nic ujac, milionerzy moga dostać na 2 dziecko pieniadze a ty niestety nie, gdzie tu logika, pozdrawiam

Konsultant Odpowiedział w 20 kwietnia 2016.
    Dodaj komentarz

Dokładnie! Ja też bym chciał aby minimalna krajowa była wyższa, i nie trzeba by było robić takich programów, no ale nie każdy ma pracę. Wątpię by 500zl dało argument do powiększenia rodziny. Co do kryterium to powinno być wyższe mniej więcej jak przy becikowym tj. 1922zl chyba

Doradca Odpowiedział w 21 kwietnia 2016.
    Dodaj komentarz

No i co do minimalnej krajowej nie wszyscy pracodawcy by wyrobili i wtedy posypały by się zwolnienia. Dokładnie nie wiem jak to funkcjonuje ?

Doradca Odpowiedział w 21 kwietnia 2016.
    Dodaj komentarz

najnizsza kosztuje pracodawcę ponad 2100 pracownik dostaje ponad 1300 reszta czyli 800 idzie na ZUS i podatki czyli np na 500 :/. są w Internecie kalkulatory do liczenia rzeczywistych kosztów zatrudnienia.

Konsultant Odpowiedział w 7 maja 2016.
    Dodaj komentarz
  • Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z warunkami użytkowania