Jestem po rozwodzie, rozliczam się z konkubentem, zabrane 500plus

Witam, proszę w miarę o szybką odpowiedź, może ktoś miał podobny problem. Przeszukałam cały internet i nie mogę nic znaleźć.

Byłam w trakcie rozwodu w ubiegłym roku kiedy w styczniu urodziłam córkę, którą mam z innym partnerem.  Mimo takiej dziwnej sytuacji wszyscy wchodziliśmy w skład rodziny (ja, mąż, nasz wspólny 4 letni syn i moja córka z nieformalnego związku).  W październiku 2018 doszło do rozwodu i skład mojej rodziny uległ zmianie. Wyrok uprawomocnił się w listopadzie, a zmianę składu rodziny zgłosiłam dopiero w styczniu tego roku. Zostało mi zabrane 500+ na pierwsze dziecko i rodzinne na oboje dzieci, muszę też oddać świadczenie za grudzień (niesłusznie pobrane) ze względu na przekroczenie dochodu. Ja nie pracuję, jedynym moim dochodem był 1000 zł na córkę przez rok, który kończy mi się ostatniego stycznia. GOPS wziął pod uwagę dochód mojego konkubenta za 2017 rok. Za 2017 rok rozliczałam się z byłym mężem i było w porządku, nie rozumiem dlaczego muszę tak jakby drugi raz rozliczać się na nowo z moim konkubentem. Mimo iż rozliczany jest 2017 rok doliczyli mi również 1000 zł na córkę który zaczęłam pobierać dopiero od stycznia 2018. Nie wiem, czy ja czegoś nie rozumiem, czy Panie z GOPS coś źle wyliczyły.

Nasze dochody na chwilę obecną to najniższa krajowa tylko przez 3 miesiące w 2017 (mojego konkubenta)

Ostatnia wypłata „kosiniakowego” w tym miesiącu

i 500 zł alimentów na moje pierwsze dziecko.

Proszę bardzo o pomoc w tej kwestii, czy mam jakąś szansę przy odwołaniu, czy nie.

Praktykant Dodał pytanie w 27 stycznia 2019 w kategorii RODZICE.
Dodaj komentarz
  • 0 Odpowiedź(i)
  • Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z warunkami użytkowania