Do kiedy 500?

Dzisiaj trafiłem na ten artykuł:

http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/kto-dostanie-pieniadze-z-500-przepisy-programu-rodzina-500-sa-niejasne/zje0yd1 

W skrócie mowa tam o tym że świadczenie przyznawane jest do końca miesiąca w którym dziecko ukończy 18 lat. Więc jeżeli kończę 18 lat 1 lipca to na lipiec też mi przyszługuje 500?  W ustawie nie mogę nic znaleźć na ten temat.

Praktykant Dodał pytanie w 24 maja 2016 w kategorii USTAWA.
Dodaj komentarz
  • 2 Odpowiedź(i)
    Najlepsza odpowiedź

    Świadczenie jest przyznawane do dnia poprzedzającego ukończenie pełnoletności.

    Odsyłam do art. 5 pt. 2 ustawy w razie wątpliwości 

    Konsultant Odpowiedział w 24 maja 2016.
    Dodaj komentarz

    czyli za lipiec pan nie dostanie.

     

    Praktykant Odpowiedział w 13 października 2016.
    Dodaj komentarz
  • Twoja odpowiedź

    Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z warunkami użytkowania