Co daje nowa poprawka w 500plus

Jak wiecie będzie(chyba już jest) nowa poprawka odnośnie alimentów i 500plus:

„W związku z dzisiejszymi artykułami prasowymi, które podnosiły wątpliwości co do orzecznictwa sądów w sprawach o alimenty informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało poprawkę do Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Wprost zakaże ona brania pod uwagę środków z ‪#‎500plus‬ przy orzekaniu o alimentach.”

Zastanawiam się czy ta poprawka zniesie przy ustalaniu 500plus na jedno dziecko wliczanie do dochodu pieniędzy z funduszu alimentacyjnego. Jak już pisałem wcześniej jest to bardzo nie sprawiedliwe aby świadczenie z funduszu było wliczane do dochodu. Uderza to bardzo w samotnych rodziców! Co o tej poprawce sądzicie?

Doradca Dodał pytanie w 23 kwietnia 2016 w kategorii AKTUALNOŚCI.
Dodaj komentarz
  • 4 Odpowiedź(i)

No ale skoro alimenty się wlicza to fundusz też sie powinno wliczać.

To jest dochód i to jest dochód.

Specjalista Odpowiedział w 23 kwietnia 2016.
    Dodaj komentarz

No tak ale z funduszu możesz mieć maksymalnie 500zł(zależy jakie alimenty Sąd zasądził) i nic więcej, a dlaczego samotny rodzic nie może dostać dodatkowo 500zł?? ja mam 400zł z funduszu i już się nie kwalifikuje, a bogaci co mają więcej niż jedno dziecko dostaną, i gdzie tu sprawiedliwość? mam nie wiem adoptować kolejne? szukać na siłę partnerki? to jest dyskryminacja samotnych rodziców z jednym dzieckiem a Państwo pod ochronę powinno wziąć biedniejszych a nie dokładać bogatym.

Doradca Odpowiedział w 24 kwietnia 2016.
    Dodaj komentarz

Prawo jest prawem.

Skoro  wszyscy mają być traktowani na równi więc nie ma znaczenia czy ktoś jest bogaty czy biedny, dla każdego podstawowym progiem dochodowym będzie 800zł. Jeśli wyjdzie, że bogaty z trójką dzieci dostanie a biedny z jednym dzieckiem nie to już niczyja wina, ewentualne pretensje proszę kierować do odpowiedniego ministerstwa.

Specjalista Odpowiedział w 24 kwietnia 2016.
    Dodaj komentarz

Kieruje do odpowiedniego Ministerstwa ale bez odzewu…..

Doradca Odpowiedział w 10 maja 2016.
    Dodaj komentarz
  • Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z warunkami użytkowania