A co szanowni eksperci powiedzą o sytuacji mojej rodziny?

Mamy 4 dzieci w wieku 24, 22, 20 lat – synowie oraz 7 letnią córkę. Nasze dochody łączne to około 4600,00 zł netto miesięcznie. Najstarszy syn teoretycznie nie jest już na naszym utrzymaniu. Pracuje i zarabia ale ponieważ kupił 2 lata temu małe mieszkanko – pomagamy mu spłacać kredyt – 250 zł miesiecznie przez 8 lat. Kolejny syn jest na dziennych studiach a następny w technikum (ostatnia klasa). Córka w podstawówce. Reasumując, przy naszych dochodach nie łapiemy się na ŻADEN program socjalny jaki obowiązuje w Polsce. Żeby było śmieszniej właśnie TERAZ najbardziej potrzebujemy wsparcia ze strony Państwa min pieniędzy na edukacje dzieci. Studia dzienne to wydatek min. 1000 zł miesięcznie .W rezultacie nasz trzeci syn będzie mógł iśc tylko na studia zaoczne bo na dzienne nie będzie nas stać. Dla córki również nie założymy lokaty z pieniędzy 500+. W tym samym czasie każdy z listy 100 najbogatszych Polaków otrzyma od kwietnia 500 zł na każde dziecko jeśli nie jest ono starsze ni 18 lat. Dzieci bogaczy będą miały jeszcze więcej kasy i wydadzą je na waciki. Na tym przykładzie widać że program 500+ jest zwyczajnie NIESPRAWIEDLIWY. No chyba że od jutra któreś na, zwolni się fikcyjnie z pracy i zatrudni „na czarno” – wtedy załapiemy się na 500 zł dla córki – ale to dopiero w przyszłym roku. Ale to zwykłe oszustwo. Tak poważnie to możemy sobie popłakać w kącie i zapieprzać dalej żeby płacić podatki z których Rząd sfinansuje min. ten niesprawiedliwy program. Z góry zaznaczam, że głosowałem na PIS i nie jestem żadnym nawiedzonym KOD-owcem – a tylko bardzo rozgoryczonym obywatelem.

Praktykant Dodał pytanie w 30 marca 2016 w kategorii ZASADY.
Dodaj komentarz
 • 2 Odpowiedź(i)

  Pani dzieci powinny raczej wziąć się do roboty i isć do pracy. Droga Pani kiedyś nie było programu 500+ i jakoś sobie biedniejsze rodziny musiały radzić i dzieci też kończyły studia.  Większość studentów sobie dorabia lub dostaje stypendia za wyniki w nauce. Male dzieci niestety nie mogą isć do pracy i dlatego ich rodzicom ta pomoc jest jednak bardziej potrzebna.

  Konsultant Odpowiedział w 31 marca 2016.
  Dodaj komentarz

  Wszystkie osiemnastolatki powinny rzucić szkołę i wziąć się za robotę, by wspierać podatkami te malutkie dzieci. Szkoda słów, jeśli ktoś nie rozumie, że każde uczące się dziecko siłą rzeczy jest na utrzymaniu rodziców i nie różni się niczym od np. dwunastolatka.

  Praktykant Odpowiedział w 3 kwietnia 2016.
  Dodaj komentarz
 • Twoja odpowiedź

  Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z warunkami użytkowania