program 500+: forum dyskusyjne

Program 500 Plus: aktualności

2015-11-23
Z każdym dniem rośnie zainteresowanie projektem "500 zł na dziecko". Od kiedy program 500+ zacznie obowiązywać? Kiedy wejdzie w życie ustawa, od kiedy będzie można składać wnioski i kiedy uruchomione zostaną pierwsze wypłaty? Odpowiedź na powyższe pytania jest coraz trudniejsza, gdyż program cały czas jest na etapie projektu, jednak pokusiliśmy się o estymacje.
 

2015-10-29
W projekcie ustawy wprowadzającej Program Rodzina 500 Plus czytamy, że wejdzie ona w życie 1 stycznia 2016 roku. Wydaje się jednak, że będzie to bardzo trudne. Oprócz prac nad samą ustawą potrzebne są również zmiany w budżecie. To z kolei może wymagać wprowadzenia nowych przepisów, w tym uszczelnienia systemu podatkowego, wprowadzenia podatku bankowego oraz podatku od hipermarketów.
 

2015-10-28
Wybory parlamentarne to już przeszłość. Teraz przyszła pora na realizacje obietnic przedwyborczych. Pierwszym celem, jaki stawia sobie nowopowstający rząd ma być uchwalenie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci – Program Rodzina 500 plus. To szansa dla wielu polskich rodzin na dodatkowe świadczenia i co ważne - bez względu na osiągane dochody. Program ma wspierać rodziny i zachęcać do ich powiększania.
 

2015-10-27
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci – Program Rodzina 500 plus. Zgodnie z nim pomoc w postaci 500 zł będzie przysługiwała na drugie i każde kolejne dziecko bez względu na dochody rodziny (opiekunów). Najbiedniejsi otrzymają również pomoc na pierwsze dziecko w przypadku dochodu na członka rodziny nieprzekraczającego 800 zł.
 

2015-09-09
Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało nowy pomysł na pomoc państwa w wychowaniu dzieci. 500 zł na dziecko - tak w skrócie można zdefiniować nową idee, stanowiącą alternatywę dla obecnie funkcjonujących programów wsparcia. Program przewiduje wypłatę comiesięcznego świadczenia w wysokości 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. Mniej zamożni będą mogli liczyć na zasiłek również na pierwsze dziecko, gdy zostanie spełnione kryterium dochodowe.
 


strona 4 z 4

« poprzednia  1  2  3  4 
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco
z informacjami
o programie 500 Plus

Powiadomimy Cię
o istotnych zmianach

Podaj adres email

 

Facebook

Twitter

Google Plus