program 500+: forum dyskusyjne

Program 500 Plus: aktualności

2015-12-01
Podczas konferencji prasowej (1 grudnia) Premier Beata Szydło przedstawiła dla programu Rodzina 500 Plus "mapę drogową", która została zaakceptowana przez Radę Ministrów. Wspomniana "mapa drogowa" prezentuje harmonogram prac nad wprowadzeniem świadczeń wychowawczych w wysokości 500 zł na dziecko. Znamy konkretne terminy, dzięki którym na bieżąco będziemy mogli monitorować przebieg prac na poszczególnych etapach.
 

2015-11-23
Z każdym dniem rośnie zainteresowanie projektem "500 zł na dziecko". Od kiedy program 500+ zacznie obowiązywać? Kiedy wejdzie w życie ustawa, od kiedy będzie można składać wnioski i kiedy uruchomione zostaną pierwsze wypłaty? Odpowiedź na powyższe pytania jest coraz trudniejsza, gdyż program cały czas jest na etapie projektu, jednak pokusiliśmy się o estymacje.
 

2015-10-29
W projekcie ustawy wprowadzającej Program Rodzina 500 Plus czytamy, że wejdzie ona w życie 1 stycznia 2016 roku. Wydaje się jednak, że będzie to bardzo trudne. Oprócz prac nad samą ustawą potrzebne są również zmiany w budżecie. To z kolei może wymagać wprowadzenia nowych przepisów, w tym uszczelnienia systemu podatkowego, wprowadzenia podatku bankowego oraz podatku od hipermarketów.
 

2015-10-28
Wybory parlamentarne to już przeszłość. Teraz przyszła pora na realizacje obietnic przedwyborczych. Pierwszym celem, jaki stawia sobie nowopowstający rząd ma być uchwalenie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci – Program Rodzina 500 plus. To szansa dla wielu polskich rodzin na dodatkowe świadczenia i co ważne - bez względu na osiągane dochody. Program ma wspierać rodziny i zachęcać do ich powiększania.
 

2015-10-27
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci – Program Rodzina 500 plus. Zgodnie z nim pomoc w postaci 500 zł będzie przysługiwała na drugie i każde kolejne dziecko bez względu na dochody rodziny (opiekunów). Najbiedniejsi otrzymają również pomoc na pierwsze dziecko w przypadku dochodu na członka rodziny nieprzekraczającego 800 zł.
 


strona 3 z 4

« poprzednia  1  2  3  4  następna »
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco
z informacjami
o programie 500 Plus

Powiadomimy Cię
o istotnych zmianach

Podaj adres email

 

smartfon LG za kart kredytow CITI

Facebook

Twitter

Google Plus